wystaw dług
Szukaj oferty Zaawansowane
Czytaj więcej Jeśli wiesz jak to działa, przejdź do wystawiania

Chcę odzyskać pieniądze

Dodaj ogłoszenie
1. Zaloguj się
2. Wystaw ogłoszenie zgodnie z podpowiedziami serwisu
3. Porada! Powiadomienie dłużnika SMS’em zwiększa skuteczność ogłoszenia!

Poczekaj na kontakt
Powiadomimy Cię mailowo o każdej odpowiedzi.

Dokonaj transakcji

Zapłać dłużnikowi jego długiem i zainkasuj zysk.
Płacąc dłużnikowi jego długiem rozliczasz 100% wartości nominalnej plus odsetki.
Różnica między tymi kwotami zostaje w Twojej kieszeni!

Alimenty

Alimenty nie są zwykłą wierzytelnością

Alimenty nie są zwykłą wierzytelnością. Jest to obligatoryjne świadczenie osoby fizycznej wobec innej osoby fizycznej. W naszym kraju przyjmuje się, że alimenty dotyczą dzieci, jednak jest spora grupa osób dorosłych uprawnionych do otrzymywania alimentów. Obowiązkiem alimentacyjnym potrafią być też objęci pozostający w niedostatku rodzice, a także jeden z małżonków, jeśli rozwód był z jego winy, a drugiej stronie stopa życiowa znacznie się obniżyła.

Najbardziej palącym problemem są jednak alimenty dotyczące dzieci. Unikanie płacenia alimentów jest bardzo powszechne, a skuteczność egzekucji jest na niskim poziomie. W przypadku uchylania się od spełnienia świadczenia alimentacyjnego przez byłego partnera/partnerkę, osoby którym przyznano takie świadczenia nie są w stanie odzyskać pieniędzy.
Najbardziej poszkodowanymi osobami są rodzice, których dochody nie kwalifikują ich do otrzymywania świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
Obowiązku alimentacyjnego nie można scedować na inną osobę, a także nie można go sprzedać.

Zapadłe alimenty, to jednak zupełnie inna sprawa.
Należy pamiętać, że o sprzedaży alimentów decyduje Sąd. Wierzycielem nie jest rodzić tylko dziecko. W związku z tym to Sąd decyduje o tym czy zezwoli na sprzedaż zapadłych alimentów.
W temacie sprzedaży alimentów wypowiedział się także Sąd Najwyższy sygn. akt III CZP 134/10. Jednak, co bardzo ważne, wypowiedział się w konkretnej sprawie. Nie jest to wprawdzie obowiązująca wykładnia prawa i Sąd rodzinny nie jest zobowiązany do stosowania w/w wykładni jednakże należy pamiętać, że Sąd kieruje się najlepszym dobrem dziecka i w każdej sprawie indywidualnie rozstrzyga czy można zapadłe alimenty sprzedać.
Oczywiście, aby w ogóle wystąpić do Sądu o zezwolenie na sprzedaż wierzytelności (cesję) należy mieć potencjalnego chętnego na jej zakup i znać proponowaną cenę sprzedaży. Tutaj pomocny jest serwis dlugi.info. Jeśli wystawisz na sprzedaż zapadłe alimenty, to zgodnie z regulaminem serwisu jedynie zapraszasz do negocjacji w sprawie zbycia wierzytelności. Jeśli znajdzie się chętny na zakup należy poza dlugi.info przeprowadzić negocjacje w sprawie zbycia zapadłych alimentów. Po pozytywnym umówieniu się z potencjalnym chętnym na zakup należy otrzymać od niego pisemną ofertę zakupu wraz z podaną ceną i datą ważności oferty. Taki dokument należy złożyć w Sądzie i poczekać na zgodę. Sąd rozpatrzy czy dla dziecka będzie lepsze otrzymanie uzgodnionej kwoty czy też dalsze próby wyegzekwowania pieniędzy przez komornika. Na decyzję ma wpływ wiele czynników związanych z tym czy alimenciarz uporczywie unikał płacenia oraz jaka jest aktualna sytuacja materialna dziecka.

Jak sprzedać alimenty?

1. Zarejestruj się tutaj.

2. Aktywuj konto VIP umożliwiające wystawianie ofert.

3. Wystaw ofertę.

4. Poczekaj na kontakt od zainteresowanej osoby.

5. Uzgodnij z zainteresowanym szczegóły.

6. Poproś od chętnego na zakup o pisemną ofertę WZÓR

7. Wystąp do Sądu o zgodę na działanie w imieniu małoletniego. Dokładnie opisując korzyści jakie osiągnie dziecko, kiedy zamiast czekać bezskutecznie na jakiekolwiek pieniądze otrzyma kwotę wynikającą z oferty otrzymanej od chętnego na zakup wierzytelności.

8. Po otrzymaniu zgody sfinalizuj transakcję.

9. Po sprzedaży wierzytelności usuń ofertę z serwisu.

Czasem trzeba poczekać na kupującego, czasem sam dłużnik będzie chciał wykupić swój dług.
Wierzytelności przeterminowane są takim samym towarem jak wszystkie inne towary handlowe. Wolno je wystawiać na sprzedaż i nimi handlować.

Legalność takiego działania, czyli chęci zbycia wierzytelności jest potwierdzona przez GIODO i UODO zgodnie z dyrektywą UE RODO.
Wszelkie opracowania na ten temat są dostępne w naszej zakładce

Wierzytelność lub dług, w zależności od tego z której strony na to patrzymy, posiadam wierzytelności znaczy tyle, że to Tobie są wini pieniądze. Długi ma ktoś kto nie spłacił pożyczek, weksli, faktur, alimentów czy innych zobowiązań.

Chcę zarobić

Znajdź dług osoby lub firmy, której musisz coś zapłacić
Użyj wyszukiwarki, możesz tam poszukać długów firmy lub osoby.

Skontaktuj się
Mailowo lub telefonicznie skontaktuj się z wystawcą i umów na sprawdzenie dokumentów oraz podpisanie umowy „cesji wierzytelności”
Pamiętaj, że różnica między wartością nominalną długu a kwotą jaką zapłaciłeś to Twój zysk!

Dokonaj transakcji

Zapłać dłużnikowi jego długiem i zainkasuj zysk.
Płacąc dłużnikowi jego długiem rozliczasz 100% wartości nominalnej plus odsetki.
Różnica między tymi kwotami zostaje w Twojej kieszeni!
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.

Sprzedaj dług