wystaw dług
Szukaj oferty Zaawansowane

Media o portalu

Sprzedaż i kupno długów online. Możesz trafić na giełdę długów już za „złotówkę”. O co chodzi?

W sieci pojawił się ciekawy sposób na odzyskiwanie długów, czyli giełda długów, gdzie niespłacona wierzytelność jest takim samym towarem, jak wszystkie inne dobra czy usługi wystawiane na sprzedaż. – Na początku byliśmy postrzegani jako coś egzotycznego, a w pandemii okazało się, że mieliśmy dosyć spory wzrost zainteresowania, który nie słabnie – tłumaczy w rozmowie z nami Janusz Rajewski, prezes dlugi.info.
https://gloswielkopolski.pl/sprzedaz-i-kupno-dlugow-online-mozesz-trafic-na-gielde-dlugow-juz-za-zlotowke-o-co-chodzi/ar/c3-16491499
Niepewna jesień polskich firm

Obecnie 13,3% polskich gospodarstw domowych „przejada” oszczędności, a prawie 10% zadłuża się - wskazuje raport Związku Przedsiębiorstw Finansowych. A firmy zapowiadają zmiany w polityce finansowej, m.in. w dochodzeniu roszczeń.
https://www.dlugi.info/upload/files/G%C5%82os%20Wielkopolski%20-%20Region.pdf
Dlaczego warto odzyskiwać wierzytelności przez internet?

Przede wszystkim, to doskonała sposobność, by odzyskać dawno utracone pieniądze i to bez wychodzenia z domu – wszystko odbywa się online bez konieczności indywidualnych spotkań.

Korzyści płynące ze sprzedaży i kupna wierzytelności są współmierne, zarówno dla konsumentów, dłużników, jak i dla przedsiębiorców.
https://www.lendtech.pl/wiadomosci/dlaczego-warto-odzyskiwac-wierzytelnosci-przez-internet/
Jak spotkałem dłużnika w kolejce po nowy telewizor

Historia z życia wzięta.
... Zapytałem go, dlaczego zamiast oddać zaciągnięty dług kupuje nowy telewizor, ale on tylko poczerwieniał i powiedział, że stary się popsuł, a ten bierze na raty. Poczułem się bardzo bezradny i wykorzystany. I tu usłyszałem zbawienną radę na moje kłopoty, głos za mną powiedział..
https://www.muratorplus.pl/biznes/firmy-i-ludzie/czy-wiesz-ze-mozna-odzyskac-przedawnione-dlugi-aa-oy7h-orTq-5csZ.html
Tylko w tym roku niemal 10 tys. osób korzystających z gdańskiej komunikacji nie uiściło opłat dodatkowych nałożonych za jazdę „na gapę”. Tegoroczny rekordzista „wyjeździł” ponad 16 tys. zł należności.

Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacyjne już korzystają z nowych rozwiązań, a serwis dlugi.info jest jednym z nich.
https://dziennikbaltycki.pl/nie-zaplacisz-kary-za-jazde-bez-biletu-mozesz-trafic-na-liste-dluznikow-jest-na-niej-blisko-11-tys-mieszkancow-pomorza/ar/c1-15856821
MPK w Nowym Sączu rozprawia się z gapowiczami. Przewoźnik współpracuje z serwisem dlugi.info, to jedno z narzędzi windykacyjnych, w ten sposób MPK dociera do swoich dłużników polubownie.

Na tę chwilę MPK umieściło ok 3000 ofert w serwisie. Dzięki tej współpracy możemy dotrzeć do dłużników, którzy chcą szybko uregulować swoje zadłużenie na drodze polubownej. Każdy pasażer może zweryfikować na stronie dlugi.info, czy jego zadłużenie jest wystawione na sprzedaż, a następnie bez konieczności kontaktu z MPK je spłacić.
https://gazetakrakowska.pl/nowy-sacz-miejskie-przedsiebiorstwo-komunikacji-rozprawia-sie-z-gapowiczami-za-pomoca-gieldy-dlugow/ar/c1-15860615
Sprzedaż długu jest jednym ze sposobów odzyskania należności za wykonaną czy usługę czy towar, dzięki czemu można odzyskać płynność finansową i zapobiec bankructwu firmy.

Sprzedaż długu jest skuteczniejsza dzięki narzędziu jakim jest Internet.
https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/sprzedaz-dlugu-czyli-jak-szybko-odzyskac-naleznosci-za-uslugi-lub-towar-aa-v4u3-xFep-2sRk.html?preview=X8TuOr2f4SZgUP4tU7XjnuZKK3ktNuw%2BKvfd0HUzmmo%3D
Pan Hubert kupił dług .... aby go windykować. Polecamy iść krok dalej!
Kupujemy dług mojego wierzyciela i go sobie potrącamy ze swoimi zobowiązaniami.

Jeśli Pan X nie płaci Panu Y za przykładowo wynajem mieszkania, a Ty Internauto masz zapłacić Panu X za np skoszenie trawnika. Możesz kupić długi X i sobie je rozliczyć z fakturą za trawnik :)

Nazywamy to potrąceniem lub transakcją kompensacyjną. Gdzie profit? Otóż długi Pana X zapewne kupisz od Y taniej.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/aukcje-dlugow-jak-zostac-wierzycielem-jazda,14,0,2396942.html
Sytuacja, w której dłużnik nie ma pieniędzy, a komornik deklaruje swoją bezradność, nie należy niestety do rzadkości. W takich realiach wierzyciele coraz częściej poszukują nowych sposobów rozwiązania swoich problemów. Jednym z nich jest wystawienie długów na sprzedaż. Czy zajmujące się handlem długami giełdy wierzytelności są skuteczne? Czy ich działalność jest zgodna z literą prawa?
http://www.egospodarka.pl/117723,Gielda-wierzytelnosci-skuteczniejsza-niz-komornik,1,39,1.html
Allegro od długów? Setki milionów z faktur na sprzedaż.
Wielki handel wierzytelnościami to nowe zjawisko na rynku. Setki milionów niespłaconych faktur coraz częściej trafia na sprzedaż.
Polskie firmy coraz częściej rzucają na rynek faktury swoich dłużników i w ten sposób próbują radzić sobie z zatorami płatniczymi. Do tej pory tylko na dlgi.info wystawiono ponad 100 tys. ofert sprzedaży długów ponad 43,5 tys. firm. Średnia wartość oferty to przy tym 11,7 tys. zł.
http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/473350,setki-milionow-z-faktur-na-sprzedaz-czym-jest-gielda-wierzytelnosci.html
Polacy odkryli nowy sposób rozwiązywania problemów z zatorami płatniczymi - wystawianie długów na sprzedaż - i korzystają z niego coraz częściej. - W przypadku firm są to długi jednoosobowych działalności gospodarczych. Konsumenci najczęściej wystawiają na sprzedaż niezapłacone alimenty oraz czynsze - informuje w swoim badaniu serwis dlugi.info.
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16940436,Polacy_handluja_dlugami_na_potege_.html
Elektroniczna tablica dłużników - sposób na kontrahentów, którzy nie płacą na czas
Firmy, których przeterminowane należności trafiają na elektroniczną giełdę długów, tracą reputację i mają kłopoty z dalszym działaniem.
http://forsal.pl/artykuly/666508,elektroniczna_tablica_dluznikow_sposob_na_kontrahentow_ktorzy_nie_placa_na_czas.html
Każdy borykający się z odzyskaniem pieniędzy za niezapłacone alimenty, czynsze, pożyczki, wyroki sądowe, kary umowne, weksle i wszelkie inne udokumentowane wierzytelności, może samodzielnie wystawić niezobowiązującą ofertę sprzedaży takiej wierzytelności.
http://www.networkmagazyn.pl/dlugi_info_mlot_na_notorycznych_alimenciarzy
Wymyślili genialny i prosty sposób na dłużników. Dzięki niemu polskie firmy odzyskały już ponad 270 mln zł z zaległych faktur. Teraz chcą podbić zagraniczne rynki.
http://finanse.wp.pl/kat,1033803,title,Wisza-ci-pieniadze-Jest-na-nich-sposob,wid,16091527,wiadomosc.html
Pojawiają się zresztą nowe sposoby na odzyskiwanie alimentów. Od pewnego czasu są one dostępne na giełdzie długów, można je po prostu sprzedać, np. za pośrednictwem portalu dlugi.info. Piotr Wajszczak z tego serwisu tłumaczy, że dłużnicy alimentacyjni nauczyli się uciekać przed komornikiem.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/8964420,zalegle-alimenty-w-lodzkiem-nie-dali-swoim-dzieciom-367-mln-zl,id,t.html
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/8964420,zalegle-alimenty-w-lodzkiem-nie-dali-swoim-dzieciom-367-mln-zl,id,t.html
Ponad pół miliarda złotych, w ciągu minionych 12 miesięcy, pomogły odzyskać firmom
od innych przedsiębiorstw Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor i Giełda Wierzytelności dlugi.info. Skuteczność Biur Informacji Gospodarczej i giełd długów rośnie wraz ze wzrostem zainteresowania ich działaniem. Lepsze efekty daje też szybkość reakcji - im firma bardziej niecierpliwa w dochodzeniu należności, tym większa szansa na odzyskanie pieniędzy z nieopłaconych faktur.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-czwarta-zlotowka-z-firmowych-zaleglosci-jest-do-odzyskania-3408650.html
Jest hak na nierzetelnych kontrahentów. Internetowa giełda długów to nie tylko handel wierzytelnościami, ale kolejny sposób na walkę z zatorami płatniczymi. Platforma dlugi.info nie działa jak tradycyjny obrót wierzytelnościami, ponieważ w grę wchodzą również faktury, których termin płatności jeszcze nie minął.
http://www.dlugi.info/upload/files/pb_artykul.pdf
Myślę, więc odzyskuję swoje pieniądze.

Tytuł brzmi nieskromnie - ta prowokacyjna parafraza, zwraca uwagę na istotny problem dbania o własne pieniądze.

Dbaniem o własne pieniądze jest przede wszystkim zabieganie o ich zapłatę, które może być męczące, ale dzięki dlugi.info jest dużo prostsze i odbywa się w Internecie.
https://www.muratorplus.pl/biznes/wiesci-z-rynku/mysle-wiec-odzyskuje-swoje-pieniadze-aa-wZdT-a2Tw-1R1M.html
Dług, podobnie jak ropa naftowa, złoto czy inne dobra, doskonale nadaje się do handlu. W obecnych czasach, podobnie jak na wielu innych giełdach, na których sprzedaje się i kupuje różne towary, handel długami też przeniósł się do internetu, który znakomicie usprawnia, przyspiesza i ułatwia transakcje.
https://www.muratorplus.pl/biznes/firmy-i-ludzie/czy-wiesz-ze-dlugi-w-budownictwie-mozesz-odzyskac-szybciej-przez-internet-aa-xpsk-xeie-mrre.html
To działa, jak Allegro, z tą różnicą, że użytkownicy, czyli przedsiębiorcy, wystawiają na sprzedaż faktury, za które nie otrzymali zapłaty.
http://www.strefabiznesu.pomorska.pl/artykul/jak-dopasc-dluznika-firmo-zajrzyj-na-internetowa-gielde-dlugow-dlugiinfo
Odzyskanie długu nie musi kosztować dużo.
Artykuł zamieszczony na forsal.pl źródło: Dziennik Gazeta Prawna
http://forsal.pl/artykuly/572066,odzyskanie_dlugu_nie_musi_kosztowac_duzo.html
Jak sprawdzić biuro podróży?
... Jest wiele miejsc gdzie możemy ocenić kondycję finansową biura podróży. - Na portalu dlugi.info już od stycznia 2012 roku firmy chcą sprzedać niezapłacone faktury biura Triada...
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/jak-sprawdzic-biuro-podrozy,1818622,4199