wystaw dług
Szukaj oferty Zaawansowane

Dlaczego warto kupować długi?

Warto kupować czyjeś długi, bo to dobry interes i, co ważne, zgodny z prawem. Korzyści jest wiele, tu wymieniamy najważniejsze:


Korzyści z zakupu dla konsumentów

Długi najczęściej kupuje się taniej (polecamy również negocjować!), o różnicę pomiędzy zakupem długu, a jego wartością. Ta różnica plus należne odsetki jest Twoim zyskiem. Zawsze warto negocjować!

Przykładowo:
Masz zapłacić Kowalskiemu 1000 zł za naprawę samochodu. Znajdujesz jego dług wystawiony na sprzedaż w Internecie.
Po negocjacjach kupiłeś ten dług wystawiony za 1000 zł, za cenę 800 zł.

Czyli wydałeś 800 zł za dług o wartości 1000 zł. Teraz wysyłasz do Kowalskiego informację:

Zamiast płacić Tobie 1000 zł za naprawę samochodu, przesyłam Ci kopię umowy zakupu Twojego długu. Tym samym informuję Cię, że właśnie stałeś się moim dłużnikiem na 1000 zł (bo kupiłem Twój dług). Ty mi jesteś winien 1000 zł, a ja Tobie mam zapłacić za naprawę samochodu też 1000 zł . Oznacza to, że jesteśmy rozliczeni! Tak oto zarobiłeś 200 zł.

W języku prawników dokonałeś właśnie kompensaty zakupionego długu Kowalskiego, ze swoim długiem wobec Kowalskiego za naprawę samochodu.
I tak oto zyskałeś 200 zł, które jest Twoje.

Pomyśl jakie mogą być zyski przy 100.000 zł!


Korzyści z zakupu dla dłużników

Jeśli jesteś dłużnikiem - Kowalskim z przykładu powyżej, to negocjuj i wykup swój dług o wartości 1000 zł za cenę np. 800 zł. Zyskujesz spokój i 200 zł. Wszystko odbywa się online, nie musisz spotykać się ze swoim wierzycielem.

Kupując dług unikniesz również przykrych konsekwencji, które potrafią przysporzyć wielu problemów. Jeśli karta długu (oferta sprzedaży długu) jest wystawiona w formie Kup teraz możesz szybko kupić dług jak w każdym sklepie internetowym. Dzięki temu stajesz się właścicielem długu, a karta długu jest automatycznie usuwana z serwisu i obie strony transakcji (Ty i sprzedający) otrzymują umowę sprzedaży.


Korzyści z zakupu dla przedsiębiorców

Wyobraź sobie, że jesteś przedsiębiorcą, który prowadząc biznes zawiera liczne umowy o świadczenie usług z innymi podmiotami (firmami lub osobami prywatnymi). Przeglądając giełdę dlugi.info, znalazłeś swojego obecnego kontrahenta, któremu właśnie miałeś zapłacić za wykonaną usługę. Możesz teraz kupić online jego dług na stronie dlugi.info lub kontaktując się ze sprzedającymi i zapłacić swojemu kontrahentowi za usługę tym wykupionym długiem, a nie gotówką (i oszczędzasz, gdy wartość długu jest wyższa od ceny sprzedaży). Będzie to tzw. potrącenie.

Potrącenie (inaczej: kompensata) to sposób na proste i szybkie rozliczenie pomiędzy dwoma osobami (stronami), które mają wobec siebie wzajemne zobowiązania. Bez potrącenia każda ze stron musiałaby spłacić swój dług w pełnej wysokości.


Korzyści z zakupu dla firm windykacyjnych

Firmy windykacyjne często zainteresowane są kupowaniem kilku długów jednego dłużnika. Dzieje się tak wtedy, gdy firma windykacyjna kupiła wcześniej dług z zabezpieczeniem np. dług Pana M. - syna, który wziął kredyt z poręczeniem na nieruchomość (np. dom) swojej mamy (hipoteka). Zabezpieczeń jest wiele, zerknij tu.

Gdy wartość hipoteki jest wyższa niż posiadany dług, wówczas kupienie innych długów tego dłużnika może być bardzo dobrym interesem. Wartość wszystkich zakupionych długów wraz z odsetkami jest łatwa do zaspokojenia z posiadanej hipoteki. Firma będzie mogła łatwiej dokonać spłaty długu np. ze sprzedaży domu mamy Pana M.

Przeczytaj jak łatwo kupić dług i jakie formalności po zakupie na Ciebie czekają. Nie znalazłeś interesującego długu do kupna? Przeczytaj o ochronie wizerunku i bądź na bieżąco.

Wstecz Dalej
Zapisz się na newsletter

Obiecujemy, że wysyłamy tylko cenne informacje.
W każdej chwili możesz zrezygnować.

Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszym regulaminie.